יום רביעי, 29 בפברואר 2012

The End of the Story Gal - Becky

… blackness because she still knew that they had some bad in her. So on the next Wednesday when all the school went on the blackness trail they were supposed to turn bad and ugly. But nothing happened they stayed nice little pretty kids. She didn’t know what to do. So she decided to start to cry so everyone would come to see if she was okay. While that her friend who was a wizard cast a spell that the trail will never end. After that Tinker Bell stood up like nothing happened. Everyone started to walk again. They walked and walked and walked for 7 days, they didn’t know what happened to the trail. Tinker Bell understood what a bad thing she did and she wanted to stop it but she wasn’t a wizard and her friend lost her wound on her way. She decided to use her wings to fly and call for help….
She came back after 5 days with her friend’s brother that was wizard too. So he helped his sister and let everyone go. After this day Tinker Bell was a good girl but she had no friends because her friend told everybody what she did. .
                                                                  The End

..... של החושך , בגלל שיהא ידעה שיש בה עדין משהו רע בתוכה. ברבעי הבא כשכול בית הספר הלך  למסלול החושך הם היו אמורים להפוך למכוערים ורעים , אבל כלום לא קרה , הם נישארו ילדים יפים וחמודים , היא לא ידעה מה לעשות , היא החליטה לבכות כדי שחברתה המכשפה תטיל קללה שהמסלול לעולם לא יגמר, וכשהם הלכו במשך שבעה ימים הם לא הבינו מה קרה , טינקר בל התחילה לחשוב על הדבר הרע שהיא עשתה , היא התחילה לחשוב מה לעשות, היא לא היתה מכשפה וגם החברה שלה איבדה בדרך את השרביט שלה,  ולכן היא החליטה להשתמש בכנפיים שלה ולקרוא לעזרה.  היא חזרה אחרי חמישה ימים עם אחיה של חברתה  המכשפה, הוא היה מכשף , הוא עזר לאחותו לכולם להשתחרר מהמסלול. אחרי היום הזה טינקר בל היתה ילדה טובה מאוד, אך לא היו לה חברים בכלל כי החברה שלה המכשפה סיפרה לכולם על מה שהיא עשתה........

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה